Odstraňte svou bolest

Zkuste dobrou meditační techniku, jen jako pokus. Můžete tak předejít vážnějším nemocem. Když vás něco bolí, pokuste se sledovat bolest. Sedněte si a tiše se dívejte na bolest. Sledujte, odkud bolest vychází. Co nejpodrobněji se snažte určit místo, kde bolest vzniká. Najděte ten konkrétní bod, odkud vychází. Nejprve si můžete myslet, že vás bolí celá hlava, ale jakmile se na bolest zaměříte podrobněji, uvidíte, že to není celá hlava, ale jen určitá část. Sledujte dál, než objevíte zdroj a malý bod. 

Bod bolesti

Všimněte si, že z tohoto bodu vychází jakýsi proud bolesti. Můžete si ho představit třeba jako provaz a dále si představte, že držíte ostrý meč, jímž přetněte tento provaz, tento proud bolesti. Sledujte, jak bolest mizí. Buďto zmizí rychle ihned, nebo bude odcházet a bolest pomalu ustupovat. Jakmile bolest zmizí úplně, tak v tomto okamžiku je mysl připravena provést analýzu. 

Proč?

Zkuste se zamyslet nad tím, proč tato bolest přišla? Seďte tiše a poslouchejte, co vám vaše tělo říká. Tělo neprožívá bolest jen tak bez důvodu.  Bolest je vaším přítelem a upozorněním, že něco není v pořádku. Co vám to má říct? Co jste udělali špatně? Namáhali jste příliš oči? Neříkáte upřímně svůj názor? Hodně přemýšlíte? Málo pijete? Co se tělu nelíbí? Špatně sedíte? Na co si vzpomenete a cítíte se u toho špatně?