Když doktor řekne

Klientovi diagnostikovali rakovinu. Bohužel s diagnózou už toho moc neuděláme, ale důležitá je prognóza, neboť ta určuje směr, kterým se to všechno bude dále vyvíjet. Pan K. měl tu smůlu, že narazil na doktora, jehož prognóza zněla, že mu zbývá několik měsíců života, pokud podstoupí terapii. Slíbil mu 5 měsíců.

Máte 5 měsíců

Když se tuto informaci dozvěděla jeho dcera, začala zuřit. Snažila se mu dát veškeré informace, protože pracuje ve zdravotnictví, a také se zajímá o vědecké výzkumy v oblasti alternativní léčby. Samotný náš imunitní systém je zázrak a stačí vytvářet podmínky, aby mohl co nejlépe fungovat!

Bohužel se ale v hlavě pana Karla usadila informace, že mu zbývají pouze měsíce života.

Dcera mu objednala dálkové léčení a výsledky po první terapii byly více než dobré. Rakovinové markery se snížily, ulevilo se mu a pustili ho domů. 

Dobrý den, jen jsem Vám chtěla dát vědět, že výsledky odběrů krve otce po první třetině prvního kola chemoterapie byly prý velmi dobrý. Paní doktorka prý byla nadšena”, jak výborný to je. Zřejmě ta stejná paní doktorka, která mu před nedávnem vypočítala, kolik měsíců života má před sebou s terapií ozařováním a bez ní. Jsem ráda, že se té RL nebránil a že mu to zatím tak moc pomohlo. 

Dobrý den, otec zvládnul sérii chemoterapií fakt velmi dobře, ale v pátek před týdnem se zhoršil, musel do špitálu, tam je na infúzích, má výživu sondou, kterou moc netoleruje, slábne jim před očima a mluví jen o tom, že už chce, aby to skončilo. Přitom laborka byla výborná jestli se to tak dá říct v této situaci tumormarkery rapidně klesly, CT taky ukázalo zmenšení všech ložisek… 

Dcera mu poslala další Rekonektivní léčení a pan K. se trochu zvedl; náhodou se objevila paní, která mu svým přístupem direktivního nařízení pomohla a nutila ho cvičit a chodit na procházky. Dokonce o své nemoci chvilku vtipkoval. Během měsíce se mu opět přitížilo, a to už rezignoval úplně. Považoval toto zhoršení za znamení, že už se blíží ten slibovaný konec.

Dobrý den, tak si představte, že otec včera umřel… do háje s doktorem😡🤬! V devět večer mně tak strašně zapískalo v uchu, obešla” mě zima, pár minut potom jsem od něj dostala zprávu, že táta umřel. Pro mě ohromující důkaz toho, když si člověk nechá od dr. navykládat a vzdá se není žádné síly, která by to otočila tím lepším směrem…

Moderní kletba

Dalo by se říct, že pan doktor na něj uvalil kletbu. Moderní kletbu, to znamená, že když se spojí informace, které uvěříme, a dostatek energie, naprogramuje nám to budoucnost. Informace byla negativní a strach obstaral energii, protože strach je velmi silné palivo. Pan K. opravdu za 5 měsíců zemřel.

Proč někdo rakovinu porazí, a někdo ne? Velkou roli hraje naše mysl a způsob, jakým ji využíváme. Proto vědci doložili, že spolehlivě funguje placebo i opak placeba, což je nocebo.

Nocebo

Proč to má význam? Protože cokoliv řekne doktor, pokládáme za pravdu. A protože naše mysl funguje na bázi: vezmu tu pravdu a převedu ji do životního procesu, takže negativní pravda bude převedena do negativního procesu. Většina diagnóz je negativních, je to ekvivalent nocebo efektu. Negativní přesvědčení, které ovládne vaši mysl. 

Pomůže strach?

Je neetické vkládat strach a pochybnosti do lidské mysli spíš než naději a možnosti. Jsou doložené a nezpochybnitelné důkazy o spontánních remisích. Kdy se tělo uzdravilo samo bez zásahu lékařů. Co v těchto případech hrálo velkou roli? Navýšení vědomí, zaměření myšlenek, energetická harmonizace těla, vnitřní rozhodnutí, vynechání potravy, která podporuje záněty…

Naše tělo reaguje na naše myšlenky, a když jsme ve stresu, náš imunitní systém je oslabený a tělo nemá sílu na regeneraci. Náš imunitní systém dokáže překonat prakticky cokoliv, takže otázkou je, jak to, že někdy onemocníme? Bruce Lipton dokázal, že geny se dají ovlivnit. 

Pokud věříme, že geny určují náš život – jsme obětí svých vlastností. Když se objeví v rodině rakovina, Alzheimer nebo diabetes, my budeme automaticky očekávat, že budeme mít stejné problémy. A to z nás dělá oběti, protože věříme, že geny určují náš život.

Co dokáže stres?

Funkce imunitního systému se přímo váže na vnímání našeho života. Pokud vnímáme stres, hormony stresu znemožní funkci imunitního systému.

Jak efektivně? Když doktoři chtějí transplantovat orgán z osoby A na osobu B, například srdce, příjemci jsou před přijmutím orgánu podány stresové hormony, protože stresové hormony znemožňují funkci imunitního systému a tělo pak dovolí přijmout cizí orgán. 

Myšlenka je tak velká, že ji medicína využívá terapeuticky, aby znemožnila funkci imunitního systému při transplantaci orgánů. 

Co dokáže stres, když zrovna neděláte transplantaci? Zastaví imunitní systém. Je tedy logické, že člověk, který se bojí, se bude uzdravovat hůř než člověk, který věří, že se uzdraví…

Pouze my jsme tím jediným člověkem, který má moc rozhodovat o našem těle, a nesmíme nikomu dovolit, aby nám dal nálepku. Aby dokázal do naší hlavy vložit informaci ve formě strachu…