Jak změnit problém ve výhodu

To, jak vnímáte prostředí, se podepíše na vašem organismu. Když jsem se dozvěděla, že jedna z mých blízkých osob má rakovinu, bylo to pro mě obrovské překvapení. Jako děcko jsem vnímala, že se mají s manželem opravdu rádi. Láska z jejich vztahu přímo vyzařovala. Mně to bylo tenkrát trochu líto, protože moji rodiče se k sobě takto hezky nechovali. Měli vždycky dostatek financí a leckdo jim záviděl jejich spokojený život. Po několika letech jsem se dozvěděla, že její vnitřní pocity se vůbec neshodovaly s tím, co viděli ostatní včetně mě.

Vědec, který se celý život zabývá studiem vlivu prostředí na lidský organismus, zjistil, že není důležité, v jakém prostředí žijeme, ale to, JAK HO VNÍMÁME.

Pokud máme na účtu miliony, ale neumíme si je užít, organismus zažívá stejný stres, jako když bojujeme s chudobou. A nemusíme vůbec řešit až takovéto extrémy. Stačí, když jsme dotlačeni do situace, která se nám nelíbí, ale nelze z ní nijak vystoupit. 

Nejlépe to ukážu na situaci, ve které se momentálně nacházím já. Manžel si zlomil patu a je po operaci. Měsíc jsem vše zvládala zcela bez problémů, zásluhou meditací a hlavně sebeléčby, kterou dlouhodobě považuji za jedno z nejsilnějších řešení k navýšení vibrací.

Energeticky bych to měla ošetřené, ale ještě je potřeba zapracovat na psychice. Takže když si uvědomím, že mi jde podvědomě na nervy – pokládám si důležité otázky: proč? Mám ho ráda a pomáhám mu také ráda, to znamená, že tady problém není. 

A pak mi to došlo! Já jsem se dobrovolně hodila do role oběti. Nemohu se sebrat a odejít, protože se o sebe nepostará. Tedy já se „musím“ starat a to mi sebralo mou svobodu. Nahromadilo se toho hodně a já nemám čas na sebe. Tak co s tím? Nejprve přišla informace: nemusíš nic! 

A hned přišla další: Zvolit si pohled na situaci, jako že jsem si ji vybrala – že to je moje volba! Místo toho, abych se na situaci dívala jako na tragédii, je třeba změnit pohled. Prostě vybrat si jiný pohled. 

Mohu se na vše dívat z pohledu oběti. Pak se ale budu cítit špatně! Anebo se rozhodnu, že tato situace mi přináší něco hodnotného, co bych jinak nemohla zažít.

Je to šance být více spolu. Kdykoliv se zevnitř objeví pocit nespokojenosti – přeprogramuji ho na pocit – je to šance být spolu. Chci si ho užít, protože také mohl zemřít. Na pokoji, kde ležel po operaci, zemřel pacient mladší než on. Po operaci kyčle prostě jeho tělo nezvládlo ředění krve a on před očima mého manžela v křečích zemřel. Člověk si hned uvědomí pomíjivost života.

Způsoby, které nám pomohou vidět život jinak, jsou k nezaplacení… Vyzkoušejte nalézt pozitiva v situacích, do kterých jste se dostali. Máme tu výsadu – možnost volby…